IT sprendimai

IT sprendimai

Big data (dideli duomenys)


Big data – tai terminas, kuris apibūdina visus struktūrizuotus, pusiau struktūrizuotus ir nestruktūrizuotus duomenis. Big data apibūdinamas 3V modeliu: Volume (apimtis), velocity (greitis), variety (skirtinga informacija).

 

Apimtis. Duomenų kiekis, kurį surenka ir apdirba įvairios technologijos. Kuo daugiau duomenų gali apdoroti technologijos, tuo jos yra pranašesnės lyginant su kitomis Big data technologijomis.

 

Greitis. Tai greičio išraiška, kuria Big data duomenys pateikiami į sistemas jų apdorojimui.

 

Skirtinga informacija. Tai gali būti dokumentai, audio, video failai, vizualinė informacija ir kita.

 

Visa tokia informacija priskiriama Big data tipui. Big data duomenys gali būti pateikiami ir apdorojami tiek realaus, tiek nerealaus laiko parametrais. Realaus laiko atveju Big data duomenys apdorojami būtent einamuoju metu, kai tik jie gaunami. Nerealaus laiko atveju duomenys surenkami ir iš praeities bei apdorojami tam tikru metu. Realaus laiko Big data duomenų apdorojimas yra kur kas brangesnis variantas, nes reikalauja iškart daug technologinių resursų, tad dažnai įmonės įsivertina finansines galimybes ir poreikį realaus laiko Big data duomenų gavimui. Nerealaus laiko atveju svarbu įsivertinti, kiek duomenys gali vėluoti, kad jie dar būtų tinkami apdoroti ir neiškreiptų atsakymų ar galutinių išvadų. Visais Big data duomenų gavimo atvejais mes konsultuojame, kaip konkrečiu įmonės atveju duomenys yra reikalingi ir kokie projekto privalumai ir trūkumai.

 

Realaus laiko Big data duomenų privalumai yra šie:

  • Stebėti informaciją čia ir dabar bei iš karto gauti išvadas;

  • Stebėti socialinę žiniasklaidą (socialinius tinklus) marketingo tikslais;

  • Keisti tam tikrus veiksmus priklausomai nuo periodiškumo, laiko ir pan.

  • Realaus laiko Big data duomenys turi būti apdorojami su kuo mažesniu vėlavimo laiku.Big data duomenys turi būti apdorojami pastoviu greičiu net tada, kai keičiasi duomenų kiekiai. Na, ir neabejotinai Big data duomenys turi galimybę apdoroti tiek struktūrizuotus, tiek nestruktūrizuotus duomenis. Idealiu atveju išlaikyti Big data formos vientisumą, nes taip galima greičiau ir su mažesnėmis investicijomis pasiekti reikiamus rezultatus.

  • Daugeliu atvejų Big data duomenys pateikiami į verslo valdymo (ERP) sistemas, kurios juos apdoroja ir atlieka tolimesnius veiksmus. Tad Big data duomenys ir ERP sistemos glaudžiai susijusios, todėl kuriant sistemas verta apmąstyti pilną projektinį sprendimą, kuris leistų kur kas sėkmingiau vystyti įmonės procesus ir optimizuoti sprendimus.

 

 

Vykdote verslą, kur apdorojami duomenys arba planuojate tokį verslą? Susisiekite su mumis ir mes patarsime bei pasiūlysime Big data apdorojimo projektus, specializuotus būtent Jums. Turime keliolikos metų patirtį Big data duomenų sistemų kūrime, kurių dėka renkami ir apdorojami duomenys. Tad galimi įvairūs sprendimai, palengvinantys Jūsų verslo procesus ir Big data duomenų apdorojimą.